Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wskaźnik napięcia akumulatora i ładowania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wskaźnik napięcia akumulatora i ładowania

    gadula007, no widze ze na mody Cie nosi

    Tutaj masz numerki. Przyklek lusterka mam realizowany poprzez Polar Fis Advanced.

  • #2
    [O1] Wskaźnik napięcia akumulatora i ładowania

    Witam
    Chciałbym zaprezentować usprawnienie octavki polegające na ledowym wskaźniku napięcia akumulatora i ładowania alternatora. Układ kupiłem już gotowy (namiar na firmę przez PW) i postanowiłem wpasować go w zaślepkę nad radiem. Wskaźnik posiada już szybkę z dymionej pleksy, więc komponuje się doskonale

    ]"]Link

    Do precyzyjnego wycięcia posłużyłem się mała wiertarką z odpowiednią tarczą.

    ]"]Link

    Zmontowany układ w zaślepce wygląda tak

    ]"]Link

    Miernik ma pociągnięte przewody bezpośrednio do akumulatora, poprzez elektroniczny układ (głównym elementem jest BUZ10) załączania w momencie włożenia kluczyka do stacyjki. Jeszcze przed zaświeceniem się kontrolek układ mierzy napięcie akumulatora. Sam układ można tak zaprogramować, aby pokazywał napięcie przez 3sek, a później usypia (widać na ostatnim zdjęciu zieloną kropkę). Można też ustawić w trzech opcjach mocy podświetlenia, aby wskazywało ciągle napięcie. Ustawić można też progi alarmowe górny i dolny. Po przekroczeniu ustawionego progu sygnalizuje dźwiękowo i wizualnie wartość napięcia.
    Po uruchomieniu silnika wskazuje wartość napięcia podawaną z alternatora (zastępuje np. tester akumulatorów YT-83101)

    ]"]Link

    Zamontowany układ wygląda tak (sory za jakość zdjęcia)

    ]"]Link

    Jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem.
    Skoda Octavia 1.6 BFQ + LPG KME G3 + wtryski Barracuda



    Wszystko z Moellera, automatyki i elektroniki w baaaaardzo dobrych cenach. Szczegóły na PW

    Komentarz


    • #3
      jaki koszt takiej zabawy?
      ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
      Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

      Komentarz


      • #4
        Sam wskaźnik 50zł z przesyłką. Swojej roboty i czasu nie liczę :-)
        Skoda Octavia 1.6 BFQ + LPG KME G3 + wtryski Barracuda



        Wszystko z Moellera, automatyki i elektroniki w baaaaardzo dobrych cenach. Szczegóły na PW

        Komentarz


        • #5
          mikser78, pochwal się, gdzie można to kupić....wydaje się być przydatne, a przy tym estetyczne.

          Komentarz


          • #6
            Namiary masz na PW, że by nie robić reklamy :-)
            Skoda Octavia 1.6 BFQ + LPG KME G3 + wtryski Barracuda



            Wszystko z Moellera, automatyki i elektroniki w baaaaardzo dobrych cenach. Szczegóły na PW

            Komentarz


            • #7
              Rzuć namiar na forum,bo nie wyrobisz się z pisaniem PW.
              Jeśli coś jest przydatne,to należy to rozpropagować.
              Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

              Komentarz


              • #8
                Link
                Skoda Octavia 1.6 BFQ + LPG KME G3 + wtryski Barracuda



                Wszystko z Moellera, automatyki i elektroniki w baaaaardzo dobrych cenach. Szczegóły na PW

                Komentarz


                • #9
                  powiem szczerze , ze w zyciu bym czegos takiego nie zalozyl , nawet wlacznik gazu schowalem w popielniczce żeby nie psuł wygladu wnętrza , to nigcy nie będzie wyglądać fabrycznie
                  tym bardziej że napięcie ładowania , to raczej średnio interesujący mnie parametr
                  jak przestanie ładować i tak się kontroka zapali ....
                  no i jeszcze 50 pln i przesyłka , wolałbym zainwestować w kosmetyki dla auta
                  jest O1 RS 1.8T XENON
                  była O1 1.9 TDI AGR

                  Komentarz


                  • #10
                    Przy nagłym ataku mrozów taki wskaźnik może nam zaoszczędzić latania z kablami rozruchowymi czy proszenia się o holowanie. Myślałem już wcześniej o woltomierzu ale w innym miejscu, teraz nie wiem czy nie skopiuje pomysłu kolegi.
                    Kto nie pije z nami, pije przeciwko nam!

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja mam dołożony w drugim aucie - Passacie B4. Super sprawa. Widać, jak napięcie ładowania się zmienia np, kiedy grzeją świece żarowe, lub dodatkowe ogrzewanie elektryczne (900 Wat). Widać, też napięcie ładowania latem maksymalnie 14,4 volta i zimą, kiedy bywa 14,7 lub nawet 14,8 volta (kompensacja temperaturowa).

                      Dodatkowo widać napięcie akumulatora przed rozruchem oraz do ilu spada w momencie kręcenia rozrusznikiem - pozwala ocenić stan alternatora, regulatora napięcia oraz akumulatora. Jak, kiedy wymieniłem aku na nowy (bo stary poszedł do sprzedaży z innym samochodem) od razu widzę zmianę po tym do ilu volt spada napięcie przy rozruchu.

                      Mogę tylko polecić osobom lubiącym wiedzieć, co się dzieje z ich samochodem.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X